Pedikúra

Proč pečovat o naše nohy

Nohy hrají důležitou roli v našem životě. Věnujeme jim proto péči, jakou si zaslouží, neboť nás nosí celý život. I krátký pohled na nohy může mnohé vypovědět o svém majiteli. Je důležité se o své nohy starat celý rok nejen v létě, ale i v zimě, kdy jsou Vaše nohy skryty v zimní obuvi. Péče o ně by se neměla zanedbávat!

  

Základní ošetření

Klasické ošetření nohou - pedikúra- zahrnuje veškerou péči o nohy. Provádíme mokrou pedikúru, která obsahuje koupel nohou, stříhání nehtů, ošetření nehtových valů, odstranění zrohovatělé kůže na nohou. Dále provádíme masáže nohou, ošetření zarostlých nehtů, odstranění kuřích ok, ošetření zbytnělé nehtové ploténky, odstranění zrohovatělé kůže pod nehtovou ploténkou a další péče o nohy.

 

 Nadstandardní ošetření

Nadstandardním ošetřením nohou a jejich nehtů může být např. parafínový zábal, peeling, maska, kombinace mokré a suché pedikúry, úprava nehtů lakováním či gelovou modelací.

  

Reflexní masáže

Reflexní zóny se nacházejí převážně na chodidlech. Chodidlo je ze symbolického pohledu naším kořenem v zemi. Patřičným tlakem na tyto reflexní zóny nepřímo ovlivňujeme činnost vnitřních orgánů a pohybového aparátu. Masáží těchto plosek a bodů můžeme léčit či posílit příslušný orgán nebo část těla. Díky reflexní masáži dochází např. k uvolnění zablokované krční páteře, pomáhá od bolesti pohybového aparátu, uvolňuje svalovou ztuhlost. Při bolestech pociťujeme okamžitý účinek. Příznivě také působí na funkci vnitřních orgánů, proti stresu, příjemně uvolňuje a harmonizuje celé tělo. Vede také k posilování samoléčebné síly organismu, výrazně ovlivňuje imunitní systém.